Тренировъчен лагер-сбор на Котел, местността Злостен
От 18 до 21 юни се преведе тренировъчен лагер-сбор на Пещерно спасяване в района на Котел, местността Злостен.
В тренировката взеха участие над 20 спасители от различни градове в България. Бяха направени тренировъчни акции със симулиране на инцидент в пещерите: Академик и Мъгливата.
На 20 юни – събота в 16:50 в лагера на спасителите се получава сигнал за инцидент с пещерняк в пещера Тангаръчка дупка, село Богданово, Странджа. Пещерата се намира на около 200 км. от лагера в Злостен. По това време тече тренировъчна акция в пещера Мъгливата и повечето спасители включително и д-р Владимир Пашовски са в пещерата. Ръководството на Пещерно спасяване преценява, че с наличните хора в лагера може да се организира спасителна акция.
След направения анализ на инцидента от Пещерно спасяване призоваваме пещерняците да не правят компромиси с безопасното екипиране на въжените системи за проникване в пещери и пропасти, за да се избегнат подобни нелепи инциденти.